Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Raporti i OKB, PD: Qeveria ka ulur shpenzimet për shëndetësinë në kulmin e pandemisë, vijon të bëjë…

Ish deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se qeveria ka ulur shpenzimet për shëndetësinë në kulmin e pandemisë së koronavirusit.

Pampuri thekson se Edi Rama vijon të tallet me taksat e shqiptarëve, duke harxhuar paratë në mënyrë abuzive..

Postimi i Orjola Pampurit:

Ne kulmin e pandemise, perballe nje sistemi shendetesor me aq shume mangesi e probleme, qeveria ka luksin te ule shpenzimet per shendetesine, pikeriksht ne kohen kur ka me shume nevoje qe te permiresohet sherbimi, te shtohet numri i personelit shendetesor, e te motivohen e mbeshteten ata qe jane cdo dite ne krye te detyres, te blihen aparatura e specifikisht per te perballuar pandemine te alokohen fonde per blerjen e aparaturave ECMO, si dhe te anuloje koncensionet ne shendetesi e te alokoje parate per te perballuar krizen. Kjo qeveri vijon te beje shoë e te tallet me qytetaret e shendetin e tyre, e duke vijuar abuzimet si te ishim perballe nje situate normale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet