Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Papa Françesku dhuron 250 000 euro për Kishën libaneze

Papa Françesku ka dhuruar 250 000 euro për Kishën libaneze.

Ky vendim erdhi pas shpërthimit katastrofik në Beirut.

“Kjo është shenjë e afërsisë ndaj personave që janë në vështirësi”, u shpreh Vatikani për dhurimin.

Po ashtu Papa të mërkurën në Romë u lut për Libanin duke kërkuar ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare të kapërcejë krizën e shkaktuar nga shpërthimi i fuqishëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet