Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kush janë 5 mjekët kosovarë që humbët jetën nga koronavirusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kujton pesë mjekët që humbë tragjikisht jetën nga koronavirusi.

Teksa publikon emrat dhe fotot e tyre, Thaçi shkruan se “Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë”.

“Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë. Kujtimi për Fadilin, Aliun, Sylejmanin, Lulzimin, Kujtimin dhe për çdo qytetar që humbi jetën në këtë betejë do të jetë i përjetshëm. HTH 🙏🏽”, shkruan Thaçi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet