Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi iu merr jetën 16 pacientëve në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Koronavirusi ka shkaktuar gjithsej 300 të vdekur në Kosovë deri tani.

Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 16 persona.

“Numri total i rasteve pozitive është 9 688 nga 39 278 persona të dyshimtë me virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 300 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njofitm.

Në të dhënat e publikuara dje, numri total i të vdekurve ka qenë 284 njerëz.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet