Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

‘Infektohet’ spitali i Beratit/ Me COVID 5 infermierë në 3 reparte dhe 3 punonjës!

Koronavirusi ka prekur edhe spitalin e Beratit.
Burime bëjnë me dije se në këtë spital janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 8 raste të reja nga të cilët 5 janë nga bluzat e bardha, më konkretisht infermierë në Pediatri, Kirurgji dhe te Urgjenca. ndërkohë, 3 rastet e tjera është një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës i kaldaje.

Ndërkohë, të infektuar janë konfirmuar dhe në Drejtorinë TatimiTaksave. 1 punonjës është infektuar me COVID së bashku me bashkëshorten e tij, e për pasojë janë karantinuar prej 4 ditësh në banesën e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet