Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Video/ Shpërthimi në Bejrut, Prifti po mbante meshën, momenti kur kisha i shembet mbi kokë

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë video nga momentet e shpërthimit të fuqishëm në Bejrut të Libanit, që shkatërroi gjysmën e qyteti dhe shkaktoi me qindra viktima e mijëra të plagosur.

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë video nga momentet e shpërthimit të fuqishëm në Bejrut të Libanit, që shkatërroi gjysmën e qyteti dhe shkaktoi me qindra viktima e mijëra të plagosur.

Deri në këto momente raportohet për të paktën 135 viktima dhe mbi 5 mijë të plagosur.

Një video e re tregon një prift i cili është duke mbajtur meshën dhe në momentin e shpërthimit fillimisht fiket zjarri dhe dritat, ndërsa ai vijon ritualin.

Pak sekonda më vonë tavani i kishës fillon të shembet, ndërsa prifti vrapon për të shpëtuar. Sipas The Guardian, prifti ka arritur të shpëtojë nga shpërthimi që tmerroi botën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet