Moti i keq prek edhe Sarandën e Lezhën, ja si paraqitet situata në këto qytete

Aktualitet
Moti i keq prek edhe Sarandën e Lezhën, ja si paraqitet situata

Moti i keq ka prekur edhe Sarandën e Lezhën. Megjithatë ndryshe nga qytetet e tjera nuk ka pasur dëmtime për shkak të reshjeve me erë.

Reshjet e shiut kanë sjellë boshatisjen e plazheve, duke prishur pushimet e turistëve. Në bregdetin e Shëngjinit plazhi është boshatisur dhe shumë prej pushuesve janë larguar nga kjo zonë turistike.

Fatmirësisht nga moti i keq nuk janë shkaktuar dëme në Lezhë dhe Sarandë.

ME TE LEXUARAT