Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Liban/ Shkon në 113 numri i të vdekurve, mes të plagosurve edhe 21 francezë

Numri i viktimave po rritet nga momenti në moment, pas shpërthimit, ditën e djeshme, në portin e Bejrutit. Deri më tani numri i viktimave ka shkuan në 113.

“Numërohen mijra të plagosur, mes tyre edhe 21 shtetas francezë.”-raporton BBC

Njoftimin e ka bërë zyra e prokurorit, në Paris, ka thënë se 21 shtetas francezë u plagosën në shpërthimin e së martës në Beirut.

Remy Heintz tha në një deklaratë se kanë nisur një hetim mbi “dëmtimin e pavullnetshëm”.K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet