Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Koronavirusi/ IATA: Shumica e kompanive ajrore po konsiderojnë pakësimin e fuqisë punëtore

Shumicë e linjave ajrore po konsiderojnë pakësimin e fuqisë punëtore gjatë 12 muajve të ardhshëm për shkak të paqartësive në lidhje me COVID-19, sipas një studimi të publikuar sot nga Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA).

“55% e drejtuesve të linjave ajrore të anketuara presin të bëjnë shkurtime në 12 muajt e ardhshëm, për shkak të trafikut që mbetet i ulët në afatin e afërt”, tha IATA në një deklaratë.

Sektori i transportit ajror është goditur fort nga kriza e koronavirusit me pothuajse të gjithë flotat e avionëve në tokë dhe dhjetëra mijëra punë të ndërprera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet