Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirus/ Numërohen mbi 700,000 të vdekur në të gjithë botën

Në një kohë kur të gjithë i mbajnë sytë nga vaksina, vdekjet globale nga koronavirusi ka kaluar shifrën e 700,000 personave. Deri më tani më shumë së 11 milion njerëz janë shëruar nga virusi.

Situata në botë është përkeqsuar duke rritur numrin e infektimeve më shumë se në tre mujorin mars-maj.

Shteti që vazhdon të ketë numrin më të lartë të vdekshmërisë dhe infektimeve vazhdon të jetë SHBA-ja. K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet