Foto/ Infermieria heroinë që mban në krahë tre foshnje, ndërkohë...

Bota

Një foto e cila është bërë virale tregon një infermiere e cila mbante në krahë tre foshnje të porsalindura, në një zonë ku ndihma mjeksore kërkohej me urgjencë.

Infermierja me foshnjet në krah qëndronte edhe në zonën e pritjes dhe telefonatave për emergjenca të tjera.

Gruaja është e veshur me veshjen e infermieries dhe në fytyrë mban maskë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Deri më tani numërohen qindra të vdekur, të humbur dhe mijëra të plagosur, por nuk dihet ç’po ndodh të infektuarit me koronavirus. K.K/LajmiFundit.al

ME TE LEXUARAT