Alarmante situata në Kosovë, shënohen 15 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kosovë&Rajon
Alarmante situata në Kosovë, shënohen 15 viktima nga koronavirusi

Situate vijon të paraqitetet alarmante në Kosovë nga koronavirusi.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 15 persona, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 284.

Nga 461 mostra të marra kanë rezultuar pozitivë 218 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Podujevë 23, komuna Gjilan 16 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Fushë Kosovë 12 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Suharekë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Dragash 4 raste, komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik, Klinë, Kllokot dhe Vushtrri.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë kanë humbur jetën 285 persona, ndërsa numri i përhgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 9.492.

ME TE LEXUARAT