Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrasja e Indrit Çelës, gjykata dërgon për gjykim Griseldo Kusin, rrëzohet kërkesa për vrasje nga pakujdesia

Gjykata e Tiranës dërgon për gjykim të pandehurin Griseldo Kusi, i akuzuar për vrasjet e Indrit Çelës në gusht të 2019.

Griseldo Kusi është i pandehur me akuzën e vrasjes me paramendim.

Avokati i tij kërkoi që të gjykohet si vrasje nga pakujdesia, ndërsa gjykata e rrëzoi kërkesën.

Gjyqi nis në Shtator, pas hedhjes së shortit për zgjedhjen e trupës gjykuese.

6 të pandehurit për vrasjen e Çelës kërkuan në Gjykatën e Tiranës gjykim të shkurtuar.

Të pandehur Albano e Bujar Kusi dhe Ferdinand Bakalli do të përballen me akuzën për veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës.

Të pandehurit Luan Çaka dhe Ali Sula për veprat moskallëzim krimi dhe veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës.

Indrit Çela punonte teknik kondicioneri kur u vra në vilën e familjes Kusi më 22 gusht 2019.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet