Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video, pamjet e reja nga nxjerrja e mamuthit gjigand nga liqeni

Ekspertët nga Qendra Shkencore për studimet e Arktikut janë duke punuar me mbetjet 10,000 vjeçare të mamuthit gjigand që u gjet në liqenin e Siberisë ditën e sotme.


Shkencëtarët njoftuan se përveç eshtrave kanë gjetur edhe mbetje të tjera që i përkasin gjigandit shumë vjeçarë.

Pak më herët pamjet ishin të pakta për shkak të përkushtimit në dërgimin e mamuthit në qendrën e studimit, pa pësuar asnjë dëmtim./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet