Shpërthimi i frikshëm në Liban, humb jetën politikani

Bota
Shpërthimi i frikshëm në Liban, humb jetën politikani

Nuk kanë të sosur lajmet e hidhura nga Bejruti.

Mediat e huaja kanë publikuar që mes viktimave si pasojë e shpërthimit të ndodhur, është dhe Sekretari i përgjithshëm i partisë politike “Kataeb”, Nazar Najarian.

Sipas raportimeve Najarian ndodhej në zyrë në momentin që ka ndodhur shpërthimi. Ai ishte një politikan shumë i njohur dhe mjaft aktiv në Liban.

Sakaq kujtojmë që deri më tani janë raportuar 50 viktima, ndërsa të lënduarit janë përllogaritur mbi 2.700 persona.

ME TE LEXUARAT