Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërron jetë nga koronavirusi foshnja dy ditore

Foshnja dy-ditore është një nga bebet me moshën më të re që ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Sëbashku me nënën e saj kanë rezultuar pozitive me Covid-19 por fëmija i sapolindur nuk ka mundur t’ia dalë.

Lindja u bë në një spital në Tripura, Indi.

Vdekjet e fëmijëve gjatë pandemisë Covid-19 kanë qenë shumë të rralla në nivel global.

Një foshnjë 13-ditore në Mbretërinë e Bashkuar vdiq në qershor, raportoi NHS England.

Një foshnjë gjashtë javore, e cila kishte kushte themelore shëndetësore, gjithashtu vdiq në maj.

Shkencëtarët ende punojnë për të kuptuar virusin thonë se duket se prek të moshuarit dhe njerëzit që përkeqësohen nga gjendja shëndetësore për shkak të sëmundjeve bashkëshoqëruese.

Virusi ka qenë i lidhur me Sëmundjen Kawasaki, një sëmundje shumë e rrallë inflamatore e cila ka vrarë disa fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar dhe mendohet se shkaku mund të jetë edhe për fëmijët e tjerë që kanë ndërruar jetë. K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet