Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mjekët e ardhur nga Italia nisin nga puna në Spitalin Infektiv

7 mjekët e ardhur nga Italia në shenjë solidarizimin dhe ndihmë për Shqipërinë për të përballuar pandeminë e COVID-19, janë paraqitur ditën e sotme te Spitali Infektiv. Ata do të ndihmojnë jo vetëm me eksperiencën e tyre por dhe si resurse njerëzore për të përballuar fluksin e të infektuarve që sa vijën dhe shtrohen në spital.

6 mjekët janë fotografuar ditën e sotme para Spitalit Infektiv gati për të nisur misionin e tyre human në ndihmë të pacientëve dhe kolegëve të tyre shqiptarë të bluzave të bardha.

Mjekët erdhën më 30 korrik në Tiranë dhe do të qëndrojnë 14 ditë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet