Kryeministri libanez shpall të mërkurën ditë zie kombëtare pas shpërthimit masiv

Bota
Kryeministri libanez shpall të mërkurën ditë zie

Presidenti libanez, Michel Aoun ka urdhëruar patrullat ushtarake që të jenë në zonat e prekura dhe në periferi për të siguruar zonën.

Kryeministri libanez, Hassan Diab e shpalli të mërkurën një ditë zie kombëtare pas shpërthimit masiv në zonën e portit të Bejrutit, ditë e sotme.

Pak orë më parë në portin e Bejrutit, në Liban, ka shpërthyer një magzinë me eksplozivë, nga e cila deri më tani numërohen 10 të vdekur dhe qindra të plagosur. Dëmtimet material janë të shumta.

ME TE LEXUARAT