Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vazhdon përhapja e zjarrit të madh në pyllin e Semanit, në aksion dhe ushtria, shkrumbohen rreth 20 ha

Vijon prej disa ditësh zjarri i madh në pyllin e Semanit. Sipas burimeve mësohet se në ndihmë të zjarrfikëseve ka shkuar edhe ushtria.

Ndërkohë, Bashkia e Fierit është angazhuar me të gjitha strukturat e saj dhe ka lokalizuar vatrat e zjarrit me anë të dronit.

Mësohet se zjarri deri më tani ka shkrumbuar rreth 20 hektarë pyll, ku kryesisht janë djegur pisha të reja, por që fatmirësisht nuk është prekur kurora e pyllit. Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri të madh, që vijon prej ditësh.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet