Kryeministri finlandez vendos të martohet pas 16 vitesh bashkjetesë

Showbiz
Kryeministri finlandez vendos të martohet pas 16 vitesh bashkjetesë

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, u përfol në mediat botërore për shkak të moshës së re, 34 vjeçe si drejtuese e një vendi dhe ndërtimit të një kabineti përgjithësisht me femra.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka ndarë me publikun disa foto nga martesa e saj.

Ajo është martuar me personin që ka ndarë 16 vite të jetës së saj. thuhet në njoftimin e kabinetit të saj.

”Sanna dhe Markus, prindër të një vajze dy vjeç e gjysmë, u martuan në rezidencën zyrtare të kryeministrit, në prani të familjes dhe miqve më të ngushtë”, thuhet në njoftimin e kabinetit të saj.

Ndërkohë që 34 vjeçarja ka postuar në "Instagram" një foto ku shfaqej me një fustan të bardhë, tufë lulesh në dorë, me bashkëshortin e saj, Markus Raikkonen.

Social-demokratja Sanna Marin u zgjodh në dhjetor të vitit të kaluar si kryeministre i Finlandës, në moshën 34 vjeçe.

ME TE LEXUARAT