Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Futbollisti i Manchester United shkon tek Inter

Alexis Sanchez është një hap larg nga emëri si lojtari më i ri i Interit. Kiliani ka gjetur një marrëveshje për ta çliruar veten nga Manchester United.

Ai ishte akoma nën kontratë, dhe në mbrëmje duhet të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare me zikaltërit (7 mln euro rrogë), i cili vendosi ta shpërblejë atë pas finales së shkëlqyer të sezonit të ish lojtarit të Arsenalit, Barcelona dhe Udinese.

Për Interin – thekson “Sky” – kjo është goditja e dytë e merkatos, pas Hakimi. Manchester United duhet të arkëtojë afro 15 mln euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet