Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Thellohet bilanci i koronavirusit, mbi 18 milionë të infektuar dhe 690 mijë të vdekur në gjitë botën

Më shumë se 18 milionë njerëz në të gjithë botën janë infektuar me koronavirusin e ri dhe 689.000 kanë vdekur.

Rastet e Covid-19 janë raportuar në më shumë se 210 vende dhe territore që kur rastet e para u identifikuan në Kinë në dhjetor të vitit 2019.

Shtetet e Bashkuara kryesojnë në listën e vendeve me 4,764,522 raste që pasohen nga Brazili, me 2,708,876 raste dhe India, me 1,754,117 raste.

Shtetet e Bashkuara janë gjithashtu vendi me numrin më të madh të vdekjeve për shkak të COVID-19, duke regjistruar 157,901 vdekje.

Sipas një raporti të Reuters, numri i të vdekurve në Amerikën Latine tejkaloi 200,000 natën e kaluar, pasi Peruja njoftoi 191 vdekje të reja për shkak të pandemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet