Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shteti me mijëra ishuj lëkundet nga tërmeti i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm me magnditudë 6.4 i shkallës Rihter ka goditur Filipinet në orët e para të mëngjesit. Epiqendra ishte në ishullin e Mindanaos, me një thellësi prej 473 kilometra.

Tërmeti u regjistrua në orën 01:09, sipas orës lokale dhe lëkundjet u ndjenë deri në Polloc dhe Budta. Falë thellësisë së madhe, nuk pati dëme materiale. Njerëzit pranë epiqendrës thanë se dëgjuan vetëm lëkundje të lehta.

Agjencia e Sizmologjisë në Filipine tha se për fat të mirë nuk ekziston ndonjë rrezik për ndonjë tsunami. Filipine është një shtet në Oqeanin Paqësor që ka rreth 7.641 ishuj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet