Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ngjarje tragjike/ Përplasen ‘kokë më kokë’ dy avionë, masakër në qiell, mes viktimave dhe një politikan

Një ngjarje e rnëdë ka ndodhur në Alaska ku dy avionë janë përplasur në ajër e si pasojë kanë humbur jetën në 7 persona. Mediat e huaja kanë raportuar se ngjarja ka ndodhur në afërsi të Aeroportit të Soldotnas, qytezë në Gadishullin Kenai.

Mësohet se një nga viktimat është edhe ligj-vënësi amerikan, Gary Knoop, njëkohësisht anëtar Republikan i Dhomës të përfaqësuesve të Shtetit, raoportojnë mediat e huaja. Knoop ka qenë duke pilotuar njërin avion, ku ndodhej i vetëm, ndërsa 6 persona të tjerë ishin në bordin e avionit tjetër.

Gjashtë nga pasagjerët ndërruan jetë në vendngjarje, kurse njëri ndërroi jetë rrugës për në spitalin qëndror të Gadishullit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet