Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zjarr masiv në një zonë pyjore në Devoll

Një zjarr masiv ka përfshirë disa dhjetëra hektarë me pyje në fshatin Sul të Devollit.

Një vatër aktive zjarri vazhdon prej dy ditësh duke përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme pyjesh.

Dje ka pasur një tjetër vatër zjarri edhe në fshatin Miras, në afërsi te kufirit, por është lokalizuar dhe fikur në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse greke.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet