Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Raporti i Standard and Poor/ Borxhi publik në Shqipëri arriti nivelin rekord prej 80 përqind të PBB

Ish-ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjosha, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se raporti i Standard and Porr dëshmon se borxhi publik në Shqipëri arriti në nivele rekorde, prej 80 përqind të PBB-së.

Gjosha shprehet se shqiptarët janë zhytur në borxhe nga qeveria, në një kohë që populli varfërohet ccdo ditë e më shumë.

Reagimi i ish-ministres erdhi menjeherë pas publikimit tw raportit mbi borxhin publik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet