Maqedoni/ Shkon në 7 numri i viktimave gjatë 24 orëve, rreth 138 të infektuar

Kosovë&Rajon
Maqedoni/ Shkon në 7 numri i viktimave gjatë 24 orëve, rreth 138

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia ka raporutar, 138 persona të infektuar me Covid-19, dhe 7 viktima.

Numri i të shtruarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 144 individë.

Me këto shifra Maqedonia e Veriut vazhdon të jetë vendi që raporton më shumë shifra, të viktimave dhe të infektuarve në Rajon.

ME TE LEXUARAT