Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

FSHF i kërkon qeverisë që finalja e kupës të luhet me tifozë

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar qeverisë që në finalen e Kupës mes Teutës dhe Tiranës të lejohen në stadium një numër i kufizuar tifozësh, duke ndjekur shembujt e disa vendeve të Europës.

“FSHF kërkon nga instancat shtetërore që të marrim shembullin e Francës, ku finalja e kupës u zhvillua me tifozë në tribunat pas porte. Kërkojmë që konform rregullave dhe distancimit të ketë një numër të kufizuar tifozësh, nën shembullin e Francës”, shkruhet në njoftimin e federatës.

Finalja e Kupës do të luhet këtë të diel, më 2 gusht në stadiumin e ri kombëtar, prej orës 20:00.
Pas suksesit në kampionat, Tirana synon një fitore historike, duke fituar të dy trofetë më të rëndësishëm në vend.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet