Foto/ Njihuni me Miss Shqipëria 2020

Showbiz
Foto/ Njihuni me Miss Shqipëria 2020

Edhe pse vetëm 16-vjeç, Iljada Baci, arriti të “rrëmbejë” kurorën mes 26 konkurenteve të Miss Shqipëria, në spektaklin që u zhvillua tek Shtëpia e Kongresit Lushnje.

Nxënësja e shkollës së mesme “Ismail Qemali” do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Globe, ku shprehet se do të japë maksimumin që përfaqsimi i vendit tonë të jetë sa më dinjitoz.

Teksa tregon emocionet dhe përjetimet e saj në këtë eksperiencë, Iljada tregon se kjo ka qënë dhe një nga sfidat më të veshtira që ka kaluar ndonjëherë si dhe synimet e saj pas titullit si më e bukura e Shqipërisë.

[gallery ids="1051228,1051229,1051230,1051231,1051232"]

ME TE LEXUARAT