Brazil/ Regjistrohen mbi 92 mijë të vdekur nga koronavirusi

Bota
Brazil/ Regjistrohen mbi 92 mijë të vdekur nga koronavirusi

Brazili është ndër shtetet që po njeh një rritje të konsiderueshme të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus.

Vetëm në 24 orët e fundit, në Brazil kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19, 221 persona.

Numri total i të vdekurve për shkak të virusit në Brazil ka shkuar në 92 789 individë.

Në 24 orët e fundit, janë infektuar me koronavirus në Brazil 9 378 njerëz.

Ndërsa, numri total i personave të infektuar me Covid-19 në këtë vend ka shkuar në 2 675 676 individë.

Shteti me më shumë të vdekur për shkak të koronavirusit është SHBA, pasuar nga Brazili, India, Rusia, Afrika e Jugut, Meksika, Peruja dhe Kili.

ME TE LEXUARAT