Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Tërbohet” moti në Kosovë, i nxehti afrikan zëvendësohet me kokrrat e breshërit sa një top tenisi

Moti në Kosovë ka qenë shumë i paqëndrueshëm ditët e fundit. Krahas temperaturave tepër të larta të paradites, si pasojë e të nxehtit afrikan, kemi kalimin në një mot me breshër gjatë pasdites.

Mund të përmendim Komunën e Drenasit e cila në orët e pasdites së sotme është përfshirë nga breshëri. Këtë e dëshmojnë edhe pamjet në Nekovc të Drenasit ku siç shihet kokrra e breshërit arrin në madhësinë e një topi tenisi.

Për shkak të breshërit ka pasur dëme materiale, si xhama të thyera makinash apo të mbjella të prishura.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet