Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritja e frikshme e rasteve me COVID-19 dhe e numrit të viktimave, çfarë po ndodh në Kosovë

258 raste të reja me koronavirus u regjistruan gjatë 24 oreve te fundit në Kosove, ndersa humbën jetën 16 pacientë.

Po ashtu mësohet se numri total i rasteve pozitive është 8104 prej 36050 personave të testuar

Nga ky numër, 212 raste të infektimit kanë përfunduar me vdekje. Mes të tjerash mësohet se dje janë testuar edhe 196 pacientë duke e cuar numrin e të shëruarve në 4463. Numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë është 3429.

Më poshtë mund t’i shihni edhe tabelat e pacientëve me koronavirus që janë të hospitalizuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet