I vuri flakën dy makinave në Fier, policia arreston autorin e zjarrëvënies së qëllimshme

Aktualitet
I vuri flakën dy makinave në Fier, policia arreston autorin e

Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të një zjarrvënëseve të qëllimshme në një pallati në Fier, ku u dogjën dy mjete.

Ngjarja ndodhi në 29 korrik, rreth orës 23:50, në parkimin e një pallati në lagjen “Apollonia”.

ku u dogjën nga flakët 2 mjete, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të Policisë, në koordinim edhe me Prokurorinë e Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan autorin e dyshuar të ngjarjes, shtetasin me inicialet D. M., 32 vjeç, banues në lagjen “Apollonia”, Fier.

32-vjeçari ka djegur me lëndë djegëse, për motive të dobëta, 2 mjete në pronësi të shtetasit F. F., 28 vjeç, banues në Fier, në parkimin e pallatit. Ndërhyrja e shpejtë e shërbimeve zjarrfikëse, shërbimeve të Policisë, FNSH-së dhe ambulancës bëri të mundur shuarjen e zjarrit dhe evakuimin e menjëhershëm të banorëve dhe fatmirësisht nuk pati dëme në njerëz. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Shkatërrim i pronës me zjarr duke shkaktuar pasoja të rënda materiale”.

ME TE LEXUARAT