Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fundjava risjell rradhë të gjata në Morinë, pushuesit kosovarë nisen drejt bregdetit shqiptar

Një numër i madh qytetarësh kosovarë, që në orët e para të mëngjesit të sotëm u nisën drejt bregdetit shqiptar për të kaluar fundjavën. Shumica prej tyre do ta kalojnë festën fetare të Kurban Bajramit në Shqipëri, marrë këtu parasysh edhe sezonin e verës.

Edhe pse shifrat e të prekurve dhe të vdekurve prej COVID-19 janë në rrije, kosovarët përsëri nuk shfaqin frikë nga prekja e virusit. Rradhë të gjata automjetesh janë krijuar në doganën e Morinës. Kujtojmë se fundjavën e kaluar vendi ynë u vizitua nga 40 mijë kosovarë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet