Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E rëndë! Përdhunoi 11-vjeçaren dhe u lirua nga burgu pas 12 ditësh, i riu abuzon me një tjetër adoleshente

Një burrë që përdhunoi një vajzë 11-vjeçare në Gjermani u la i lirë nga paraburgimi pas 12 ditësh u përfshi në një tjetër abuzim tronditës duke përdhunuar një 13-vjeçar vetëm pesë javë më vonë. Krimet e dyshuara seksuale të migrantit afgan kanë shkaktuar zemërim në Gjermani, ku politikanët po bëjnë thirrje për dëbimin e tij nëse ai shpallet fajtor.

23-vjeçari, i quajtur si Zubyr S., u arrestua së pari në qershor por u lirua më pak se dy javë më vonë pasi autoritetet pretenduan se nuk kishte prova që ai kishte të ngjarë të bënte akte të tilla përsëri. Sidoqoftë, të Premten e kaluar, ai dyshohet se e joshte një vajzë 13-vjeçare në një korridor dhe e përdhunoi atë, duke çuar në arrestimin e tij të dytë kur vajza e denoncoi atë tek hetuesit.

Prokurori Boerge Klepping i tha Bild se dy përdhunimet e supozuara në Dortmund ishin ‘incidente të ngjashme’. Ai tha se i dyshuari ishte liruar nga paraburgimi më 3 korrik pasi autoritetet vendosën se nuk kishte asnjë rrezik që ai të përdhunonte përsëri ose të përpiqej të shpëtonte, shkruan Daily Mail.

Burri kishte dënime të mëparshme për krime të drogës dhe shmangie të tarifave, por konsiderohej me rrezik të ulët, sepse ai kishte një adresë të përhershme dhe nuk kishte histori të krimeve seksuale. “Keni nevojë për një dyshim urgjent dhe keni nevojë për një arsye për të mbajtur dikë në paraburgim,” tha prokurori Volker Schmerfeld-Tophof transmetuesit WDR. “Për një rrezik të ri-ofendimit, keni nevojë për rrethana specifike që këtu nuk ishin absolutisht rasti.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet