Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Befason Guardiola me fjalët ndaj legjendës së Real Madridit: “E admiroj”

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për sfidën e kthimit të Champions Leagues kundër Real Madridit. Numri një i stolit të anglezëve fitoi me rezultatin 1-2 në Bernabeu, por madrilenët prej atij momenti u rritën shumë dhe fituan kampionatin.

“Do të më pëlqente shumë të luaja me të, por kemi qenë në kombëtare të kundërta dhe kam luajtur kundër tij. E admiroj dhe jam i lumtur për suksesin e tij, pavarësisht se është me Real Madridin. Është mirë për futbollin që njerëz të tillë të kenë sukses, në kohë të mira dhe të vështira. Ai ka fituar 3 Champions League radhazi dhe i mori dy tituj Barcelonës, skuadrës që ka dominuar La Ligan në 10 vitet e fundit”, – tha ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet