Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tritan Kalo mesazh shqiptarëve: Bajram e Pashkë do t’i festojmë gjithmonë bashkërisht, pavarësisht koronavirusit!

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, iu drejtohet me një mesazh të gjithë shqiptarëve me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Kalo thekson se pavarësisht kushteve jo të zakonshme që imponon koronavirusi, kurrë nuk duhet të harrojmë të urojmë njëri-tjetrin për këtë festë.

“KOHË KOVIDIANE…..Miq, të afërm, kolegë, dashamirës e bashkëkombas kudo që frymoni në këto kohë të kësaj “flame mbarëbotërore”….Pavarësisht kushteve jo të zakonëshme që na imponon infeksioni Sars-Cov2/Covid-19, KURRË të mos harojmë të urojmë njëri tjetrin për këtë festë të lumnueme, sepse NE kurdoherë e në çdo rrethanë BAJRAM e PASHKË i kemi festuar e do t’i festojmë bashkërisht….Jemi të gjithë bijë e bija të Trojeve Arbërore….Together forever!!!”, shkruan Kalo.

KOHË KOVIDIANE…..Miq, të afërm, kolegë, dashamirës e bashkëkombas kudo që frymoni në këto kohë të kësaj “flame…

Gepostet von Tritan Kalo am Donnerstag, 30. Juli 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet