SHBA/ Vdes nga koronavirusi, kandidati për president

Bota
SHBA/ Vdes nga koronavirusi, kandidati për president

Herman Cain, një kandidat për president i republikanëve për herë të parë dhe ish CEO i Godfather's Pizza, ka ndërruar jetë, ditën e sotme nga koronavirus, sipas një lajmërimi të bërë nga llogaria e tij në twitter dhe Newsmax. Në këtë të fundit ai ishte duke nisur një shfaqje televizive.

Kaini, 74 vjeç, u shtrua në spital në fillim të këtij muaji. Një javë më parë u lajmërua se ai ishte intubuar për shkak të problemeve me mushkërinë. Nuk dihet se nga ku kandidati e mori virusin.

"Ju kurrë nuk jeni gati për llojin e lajmit që po merreni në këtë mëngjes. Por ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveç që të kërkojmë dhe të gjejmë forcën dhe rehatinë e Zotit për t'u marrë", tha të enjten në llogarin e tij zyrtare në Twitter. K.K/LajmiFundit.al

https://twitter.com/THEHermanCain/status/1274489632886075398?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1274489632886075398%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cnn.com%2F2020%2F07%2F30%2Fpolitics%2Fherman-cain-dies-coronavirus%2Findex.html

ME TE LEXUARAT