Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nisma për listat, Alimadhi: Për disa deputetë ka firmosur një tjetër! Ruçi: Fol me votë

Adriatik Alimadhi u shpreh kundër ndryshimeve Kushtetuese. Ai tha se në listën e deputetëve që kërkuan ndryshimet kushtetuese ka deputetë që kanë firmosur për të tjerë.

“Për disa deputetë ka firmosur një tjetër. Do të doja listën e atyre që kanë firmosur. 28 deputetët kanë firmosur, nuk kanë një ndërgjegjësim të saktë se për çfarë flitet për ndryshimet Kushtetuese.

Do të bëja një apel, sidomos Murrizit” tha ai. Por Gramoz Ruçi ndërhyri duke i thënë se “Deputetët janë konkretë dhe jo abstraktë. Nuk keni pse anatemoni, nisma është tërësisht legjitime. Konsideratat janë të tuat shprehe përmes diskutimit dhe votës”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet