Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Miratohet ndryshimet kushtetuese, hapen listat, mazhoranca arrin 106 vota

Nisma e mazhorances dhe opozites parlamentare per ndryshimet kushtetuese eshte miratuar me nje shumice votash te kosndierueshme.

Burimet pohojnë se ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave janë miratuar në Kuvend me 106 vota pro.

Ne perfundim te votimit, Alket Hyseni ka publikuar votat dhe fletet e plotesuara nga secili deputet i Kuvendit.

Lajmifundit.al njofton se gjashte deputete kane qene kunder ndersa tre deputete kane munguar ne seance pasi jane prekur nga Covid 19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet