Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën për listat, Meta 'kërcënon' sërish me tubimin e 2 marsit

Politikë
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën për listat, Meta

TIRANE-Parlamenti i Shqipërisë është mbledhur sot në seancën e fundit për këtë sesion dhe po diskuton për hapjen e listave dhe koalicionet përmes ndryshimeve kushtetuese. Kreu i shtetit Ilir Meta që është pozicionuar, ashtu si opozita kundër këtyre ndryshimeve, sipas tij të njëanshme ka paralajmëruar sot shumicën përmes një videoje të shpërndarë në faqen e tij në Facebook.

Presidenti ka shpërndarë një video nga tubimi i 2 marsit, ku paralajmëroi se nuk do të lejojë prekjen e kushtetutës. "Nuk mund ta mbaja vetëm për vete këtë përshëndetje që më erdhi nga Christiani! Ju uroj ditë të mbarë të gjithëve Nje dashuri Nje Zemer! Le të mblidhemi të gjithë bashkë dhe të ndihemi mirë" shkruan ai.

ME TE LEXUARAT