Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Islanda ashpërson sërish masat kufizuese ndaj koronavirusit

Pas pothuajse tre muajsh lehtësimi gradual të masave të marra për të frenuar përhapjen e COVID-19, Islanda njoftoi sot zmbrapsjen e këtij procesi, pas rritjes së madhe të infektimeve në vend.

“Ne duhet të reagojmë shpejt”, tha kryeministrja Katrín Jakobsdóttir, në një konferencë për shtyp.

Qeveria ka njoftuar shtrëngimin e kufizimeve përsa i përket grumbullimeve, nga 500 persona në 100, si në masat e para të marra më 16 mars, në fillimin e epidemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet