Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zaptuan plazhin me çadra dhe shezlongë pa leje, në hetim dy durrsakë

Dy persona janë proceduar në Durrës pasi zaptuan hapësirën e plazhit publik në sektorin ‘Rinia’ duke vendosur çadra dhe shezlongë pa leje. Dy personat e marrë në hetim janë F. Gj. 43 vjeç dhe M. M. 54 vjeç, banues në Durrës.

Policia e Durrësit deklaron se do të vijojë kontrollet e pandërprera për të evidentuar dhe goditur çdo rast të zaptimit të hapësirave publike apo të ushtrimit të aktivitetit në kundërshtim me protokollet e sigurisë dhe në këtë kuadër fton qytetarët që të denoncojnë në Komisariatin Dixhital dhe në numrin 112, çdo rast të paligjshmërisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet