Stilistja italjane krijon çantën më të çuditshme në botë

Soft
Stilistja italjane krijon çantën më të çuditshme

Shtëpia italiane e modës e Bottega Veneta ka prodhuar një çantë lëkure, e cila i ngjanë një qeseje mbeturinash. Ky ishte edhe qëllimi i stilistes, pasi edhe ideja e krijimit të çantes i erdhi nga qeset që përdoren për të mbjedhur jashqitjen e kafshëve.

Çanta vlen deri 2,200 dollarë. Dhe vjen në një formë të butë si thes me dorezë që duket si e thurur rastësisht dhe në një larmi ngjyrash, duke përfshirë të zezën si kolor kryesor.

Shumë persona e kanë përqeshur si çantë por ajo është më e kërkuara dhe në trend në Itali.

Arsyeja kryesore është pasi shumica e blerësve e kanë konsideruar si një çantë sensibilizuese, ndaj mjedisit dhe kafshëve.K.K/LajmiFundit.al

ME TE LEXUARAT