Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tentuan të kalonin në mënyrë të paligjshme 5 sirianë, policia arreston dy persona

Policia e Pogradecit ka arrestuar dy persona me banim në Kamëz të cilët po transportonin sirianë drejt kryeqytetit. Mëngjesin e sotëm rreth orës 04:00 policia ka ndaluar dy mjete një prej të cilave po transportonte 5 sirianë.

Për transportimin e tyre drejtuesi i mjetit identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka përdorur rrugën e re të QafëPllocë-Qukës. Mësohet se sirianët janë kthyer mbrapsht. Ditëve të fundit janë goditur dhjetëra raste të veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalimin e paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit.

Rasti i fundit ishte transportimi i 7 sirianëve drejt kryeqytetit i cili përfundoi me një aksident dhe plagosjen lehtë të 4 sirianëve në aksin Korçë-Pogradec.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet