Mbytet anija në Dhërmi për atraksion turistik, Rama: Destinacion i ri për zhytje

Aktualitet
Mbytet anija në Dhërmi për atraksion turistik, Rama: Destinacion

Një ish- anije ushtarake është mbytur ditën e sotme për qëllime turistike. Ajo do të shërbejë si një atraksion turistik në ujërat e Drimadhesit në Dhërmi për të apasionuarit pas zhytjes.

Me miratimin e ligjit për aktivitetet detare i hapet tashmë rruga e krijimit të porteve dhe shfrytëzimit të ujërave edhe nga jahtet, por jo vetëm edhe për pjesën nënujore.

Anija e cila u mbyt sot qëllimisht do të jetë një destinacion turistik nënujor dhe do të përfshihet në hartën e aktiviteteve turistikë detare në Shqipëri.

Për më tepër anija u mbyt nga Forcat Detare dhe në momentin e mbytjes ishte e braktisur teksa i pranishëm për të vëzhguar këtë ngjarje ishte dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi.

STATUSI NGA EDI RAMA:

#BeautifulAlbania ??❤️

Një destinacion i ri për zhytje?

Kjo ish anije ushtarake?️, tashmë do të shërbejë si një atraksion turistik nënujor?

#Dhërmi?

://www.facebook.com/edirama.al/videos/741418653069319/?t=2

ME TE LEXUARAT