Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Korça raporton 7 raste pozitive me koronavirus, shtohen dy vatra të reja

Ditën e sotme janë konfirmuar nga ministria e Shëndetësisë 7 raste të reja vetëm ne qytetin e Korçës.

Përveç rasteve kontakt janë shtuar edhe 2 vatra të reja.

Burime bëjnë me dije se rastet kontakt janë nga të infektuarit e fundit në qytet, ndërsa ende nuk dihet historiku i 2 vatrave te reja.

Për shkak edhe të rritjes së numrit mjekët epidemiologë po punojnë intesivisht për izolimin e të gjitha kontakteve dhe shkëputjen e zinxhirit te trasmetimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet