Korça raporton 7 raste pozitive me koronavirus, shtohen dy vatra të reja

Aktualitet
Korça raporton 7 raste pozitive me koronavirus, shtohen dy vatra të

Ditën e sotme janë konfirmuar nga ministria e Shëndetësisë 7 raste të reja vetëm ne qytetin e Korçës.

Përveç rasteve kontakt janë shtuar edhe 2 vatra të reja.

Burime bëjnë me dije se rastet kontakt janë nga të infektuarit e fundit në qytet, ndërsa ende nuk dihet historiku i 2 vatrave te reja.

Për shkak edhe të rritjes së numrit mjekët epidemiologë po punojnë intesivisht për izolimin e të gjitha kontakteve dhe shkëputjen e zinxhirit te trasmetimit.

ME TE LEXUARAT