Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Foto/ Udhëtimi në Hapsirë, tashmë i mundur për të gjithë

Kabina hapësinore, Virgin Galactic, është aeroplani i parë i përshtatur për të plotësuar tashmë dëshirën e turistëve për të fluturuar në galaktikë. Ditën e sotme u bë prova e fundit dhe rezultatet e udhëtimin ishin positive.

Biznesmeni miliarder Sir Richard Branson, pronari i Virgin, tha se kabina ishte projektuar “për të lejuar mijëra njerëz … për të arritur ëndrrën e fluturimit në hapësirë të sigurt”.

Kompania zbuloi planet, të cilat përfshijnë vende të mbështjellura me madhësi individuale me “menaxhimin e G-Force” dhe ndriçimin e automatizuar të humorit.

Virgin Galactic gjithashtu tha që kabina ishte projektuar posaçërisht për të lejuar një “përvojë pa peshë jashtë vendit” duke përfshirë sipërfaqet e buta të kabinës dhe skajet e dritares.

Ekzistojnë gjithashtu plane për një “pasqyrë të madhe rrethore” e cila do t’i lejonte klientët të shohin veten duke lundruar në gravitetin zero.K.K/Lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet