Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dokumenti/ ISHP vendos hapjen e pishinave në ambientet e hapura, çfarë duhet pasur parasysh

Drejtoresha e Inspektoratit të Shëndetit Publik, Albana Fico, bën me dije se është lejuar hapja e pishinave vetëm në ambiente të hapura.

Në vendimin e firmosur nga Fico thuhet se “Lejohet të operojnë në të gjithë vendin vetëm pishinat në ambientet e hapura, duke respektuar kërkesat e legjislacionit në fuqi.”

Ndërkohë, ndalohet hapja e pishinave në ambiente të mbyllura deri në një urdhër të dytë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet