Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

BBC: Jeta në Mars, çfarë duhet të dimë…

Pasi shkencëtarët zbuluan një liqen me ujë të lëngshëm në Planetin e Kuq, Victoria Gill, një tjetër studjuese hedh një vështrim në ato që dimë deri më tani për këtë planet misterioz.

Në një video të shkurtër për BBC, sipas saj në Mars mund të ketë pasur jetë më parë. Për këtë studimi duhet të nisi nga mënyra si u shkatërrua jetesa në atë planet.

Tashmë ne dimë që dita ditës klima, në Mars ka qenë shpresëdhënëse për të rindërtuar jetën atje. E gjitha kjo për t’i bërë parapri një shkatërrimi të jetës në Tokë.

Së fundmi po bëhen përpjekje për të shpëtuar plonetin Tokë, por nuk është e sigurt.K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet